top of page

Oferty inwestycyjne

Archiwum

Podstawą efektywnej działalności Centrum Obsługi Inwestora w Wielkopolsce jest dostęp do aktualnej oferty inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego z regionu. Budowa bazy danych odbywa się przy ścisłym udziale JST, których celem jest promocja oferty z własnego terenu.

Podstawowym narzędziem, które pozwala na zgłaszanie obiektów, jest formatka Site check list, która w sposób szczegółowy opisuje poszczególne elementy definiujące ofertę. Wypełnienie wszystkich elementów dokumentu pozwoli precyzyjnie określić ofertę, podkreślić jej wyjątkowe walory i  zachęcić potencjalnego inwestora do jej weryfikacji.

Oferty mogą być zgłaszane do biura COI przez cały czas. Konsultanci COI są jednocześnie do Państwa dyspozycji, w celu wyjaśnienia wszystkich aspektów i elementów formatki, które mogłyby wzbudzać jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości.

Dokumenty do pobrania:

Formularz opisu terenu (SCL)

Instrukcja wypełniania formularza SCL

Formularz opisu hali (PHO)

Instrukcja wypełniania formularza PHO

Błędy przy przygotowywaniu ofert

Dobrze przygotowana oferta może warunkować o powodzeniu procesu inwestycyjnego. Błędy, a przede wszystkim braki informacji w poszczególnych częściach formatki, w wielu wypadkach mogą skutecznie zniechęcić potencjalnego inwestora do zainteresowania ofertą. Podczas przygotowywania czytelnej oferty musimy pamiętać, aby:

  • opisywać wszystkie elementy oferty zgodnie z zaistniałym stanem,

  • obiektem oferty były tereny, które pod względem proceduralnym i własnościowym były dostępne dla potencjalnego inwestora,

  • nie pozostawiać niewypełnionych pól,

  • przygotować ofertę również w języku angielskim,

  • załączyć do oferty czytelną mapę oraz zdjęcia terenu,

  • umieścić dane kontaktowe do osoby, która w sposób szczegółowy i wyczerpujący udzieli informacji na temat oferty.

bottom of page