top of page

Nowa platforma o e-eksporcieZostała uruchomiona platforma Krajowej Izby Gospodarczej o e-eksporcie. Jest ona dostępna pod adresem: www.cross-border.pl. Projekt został zrealizowany przy współpracy KIG z Amazon.

Cross-border.pl jest kompleksowym internetowym przewodnikiem dla małych i średnich przedsiębiorstw poświęconym tematyce międzynarodowej sprzedaży przez Internet. Ma on za cel wsparcie polskich MŚP w ekspansji międzynarodowej, poprzez wykorzystanie możliwości, jakie niesie e-commerce oraz zwiększenie liczby polskich eksporterów w handlu transgranicznym.

Portal cross-border.pl dostarcza przedsiębiorcom praktyczne know-how na temat kolejnych etapów wdrażania sprzedaży eksportowej w kanałach online, tj. od przygotowania do eksportu, wyboru kanałów sprzeda przez opracowanie strategii i dobór kanałów sprzedaży (m.in. poprzez platformy sprzedaży marketplace), po działania marketingowe. Cross-border.pl to także społeczność ekspertów e-commerce i handlu transgranicznego. Katalog B2B jest pomostem między firmami, które poszukują wsparcia sprzedażowego, marketingowego, procesowego czy merytorycznego, a firmami B2B, które świadczą takie usługi, m.in. w zakresie logistyki, obsługi sprzedaży, strategii czy marketingu. Na portalu można wykonać audyt gotowości do rozpoczęcia handlu cross-border. Wygenerowany wynik audytu wskaże, na ile firma jest przygotowana do wyjścia na zagraniczny rynek, jakie działania nie zostały jeszcze wdrożone, zweryfikuje czy firma posiada określone procesy i zasoby.

Comments


bottom of page